Płytki Warszawa

Jak wykorzystać płytki marmuropodobne podczas aranżacji domu?

Marmur to materiał wykorzystywany już od czasów starożytności i chętnie chcielibyśmy mieć go w swoim domu i mieszkaniu. Płytki ceramiczne marmuropodobne znakomicie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Ze względu na uniwersalny, ponadczasowy wygląd tego materiału, taka aranżacja równie dobrze co dziś będzie się prezentowała za kilka lat. Oto garść wskazówek, które mogą się okazać niezwykle pomocne przy wyborze płytek marmuropodobnych.

Właściwości marmuropodobnych płytek ceramicznych

Marmur to niezwykle szlachetny, elegancki materiał. Dostępny jest on w wielu różnych kolorach. Do wyboru mamy tutaj między innymi połączenie bieli i szarości, różu czy błękitu oraz czerni i bieli. Pozwala to na dopasowanie płytek do indywidualnych preferencji oraz stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze.

Jak zaaranżować płytki imitujące marmur?

Płytki z imitacja marmuru to dobre rozwiązanie zarówno do kuchni, jak i łazienki, salonu czy przedpokoju. Chcąc optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze, zdecydować można się na płytki w kolorze białego marmuru. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby takie płytki marmuropodobne potraktować w charakterze ozdobnego dodatku. Z powodzeniem wyłożyć można nimi na przykład przestrzeń wokół kabiny prysznicowej czy pomiędzy blatem kuchennym a znajdującymi się nad nimi szafkami. To sprawdzony sposób na efektowne oddzielenie od siebie poszczególnych stref pomieszczenia i nadanie mu głębi.

Płytki imitujące marmur stosować można nie tylko na podłogach czy ścianach. Materiał ten jest wykorzystywany również podczas tworzenia schodów, blatów, cokołów czy parapetów.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu