Płytki Warszawa

Jakie płytki do białej łazienki?

Biała łazienka to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich ostatnich kilku lat. Trudno się temu dziwić – wnętrza w tym kolorze są uniwersalne i ponadczasowe. Co więcej, biała łazienka budzi skojarzenia z ładem, czystością, porządkiem i higieną. Sprawia ona wrażenie wnętrza przestronnego i lekkiego. Niewątpliwym atutem takiej łazienki jest również swoboda w zakresie doboru dodatków. Biel dobrze komponuje się bowiem zarówno ze stonowanymi, jak i wyrazistymi barwami.

 

Biel w łazience w ciekawy sposób współgra ze światem. Odbija je, nadając pomieszczeniu jasności. Biel to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń z małym lub zerowym dostępem do światła dziennego. Białe kafelki sprawiają, że wyglądają one na większe niż w rzeczywistości.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na urządzenie łazienki w kolorze białym? Dobrze sprawdza się on we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i industrialnych, glamour, pałacowych czy retro. Biel doskonale prezentuje się tak solo, jak i w połączeniu z czernią, czerwienią czy szarością.

Bardzo ciekawą propozycją są wnętrza typu „total white look”, czyli takie, gdzie wszystkie elementy — od płytek, aż po armaturę, mają kolor biały. To idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników odważnych, niebanalnych aranżacji. Tego typu wnętrze warto przełamać stosując zróżnicowane materiały i powierzchnie. Zdecydować można się na przykład na zestawienie ze sobą kafelków gładkich oraz takich z efektem 3D czy o niebanalnej strukturze. Pierwsze z nich zdobić może na przykład modny wzór inspirowany origami. Drugie gwarantują natomiast efektowną grę cieni, skutecznie przełamując biel ścian. Tego typu oryginalne kafelki zastosować można na przykład na zabudowie stelaża podwieszanej miski WC czy na ścianie, na której znajduje się umywalka i lustro. W białej łazience bardzo dobrze prezentować będą się także tak zwane płytki metro, czyli takie o błyszczącej powierzchni, które stanowią imitację cegieł.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu