Płytki Warszawa

Na jakie baterie umywalkowe warto się zdecydować?

Podejmując decyzje o zakupie baterii umywalkowych, trzeba wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Dzięki temu zyskasz sprzęt, który będzie wygodny, a jednocześnie będzie pasował do całej aranżacji. Jakimi zasadami należy się kierować?

Funkcjonalność i uniwersalność

Baterie łazienkowe Laufen TwinplusBaterie umywalkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne i uniwersalne. Dzięki temu będzie się z nich korzystało z największą przyjemnością. Mimo zmieniających się trendów, nadal będą pasowały do stworzonej aranżacji, co również nie jest bez znaczenia. Modele minimalistyczne, jak i te, które możesz znaleźć w ofertach producentów, z którymi współpracujemy, nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą wyglądały świetnie. Idealną propozycją dla poszukujących prostych i ciekawych rozwiązań są baterie łazienkowe Laufen. Sprzedawane są w atrakcyjnych cenach wraz z elementami montażowymi. Charakteryzuje je nieskomplikowany kształt oraz neutralna kolorystyka.

Praktyczne aspekty

Proporcje baterii umywalkowej, na którą się zdecydujesz są najważniejsze. Jeżeli dobierzesz mały kran do dużej umywalki lub na odwrót, nie będzie możliwe harmonijne ich współdziałanie. Całość nie będzie wyglądała dobrze pod względem estetycznym, a w dodatku okolica blatu umywalkowego będzie zalewana za każdym razem podczas mycia rąk. Chyba takiego efektu nie chcesz uzyskać?

Bateria jest nieodłącznym elementem strefy umywalkowej, dlatego musi zostać bardzo dobrze dopasowana. W zależności od rodzaju umywalki możesz zdecydować się na warianty podtynkowe, natynkowe, stojące lub wolnostojące.

Jakość wykonania

Nowoczesne baterie łazienkowe to przede wszystkim takie, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Korpus pokrywa gruba warstwa chromu uzupełniana o powłoki zabezpieczające przed zarysowaniem oraz matowieniem. Bardzo często przy bateriach od wiodących producentów występuje powłoka PVD, która powstaje przez osadzanie się azotanu cyrkonu w warunkach próżniowych. Każdy element dekoracyjny baterii jest dzięki niej trwalszych.

Korpus i wylewka są wykonywane u większości producentów z mosiądzu, dlatego odznaczają się podwyższoną trwałością. Baczną uwagę zwróć także na materiał wykorzystany do produkcji głowic regulujących przepływ wody. Za najtrwalsze uznawane są głowice ceramiczne. Lepiej nie decydować się natomiast na te wykonane z plastiku.

Oszczędność wody

Baterie łazienkowe Laufen TwinplusWspółczesnym producentom bardzo bliski jest los środowiska, ale także chcą proponować klientom rozwiązania atrakcyjne pod względem ekonomicznym, jak i eksploatacji armatury. Dlatego właśnie w ofercie m.in. szwedzkiej marki Laufen znajdziesz baterie umywalkowe, które gwarantują optymalny przepływ wody na poziomie 5,7 l/min. Pozwalają na ograniczenie zużycia wody, a tym samym oszczędzasz nie tylko wodę, ale również i pieniądze.

Atrakcyjny wygląd

Cenisz nowoczesność i minimalizm? A może efektowny połysk? Te i wiele innych propozycji atrakcyjnie wyglądających modeli znajdziesz w naszej ofercie baterie łazienkowe. Oferujemy szeroki wybór baterii, które dopasujesz do niemal każdej nowoczesnej łazienki. Od Roca otrzymasz baterie z połyskiem, w ofercie Laufen modele uniwersalne i funkcjonalne, a od Kerasen proste i klasyczne. Jeżeli taki styl jest dla ciebie najlepszy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu