Płytki Warszawa

Płytki ceramiczne w salonie – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jeszcze do niedawna w większości salonów spotkać można było się wyłącznie z drewnianą podłogą. W ostatnich latach coraz wyraźniej widoczny jest jednak trend na stosowanie płytek ceramicznych w pokoju dziennym. To dobre rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w stylu zarówno nowoczesnym, jak i rustykalnym, prowansalskim czy skandynawskim.

 

Jakie są główne zalety płytek w salonie?

Płytki ceramiczne do salonu dostępne są w wielu różnych wersjach. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład modele stanowiące wierną imitację marmuru, granitu, betonu czy trawertynu. Takie płytki to idealne rozwiązanie dla miłośników stylu surowego, industrialnego czy loftowego. Na sklepowych półkach nie brak także płytek, które do złudzenia przypominają różne gatunki drewna, wiernie odwzorowując ich rysunek i słoje. Prezentują się one niezwykle elegancko, lecz w przeciwieństwie do drewnianych modeli nie wymagają regularnej konserwacji, cyklinowania czy lakierowania. Płytki imitujące drewno to dobre rozwiązanie do wnętrz klasycznych czy skandynawskich.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zastosowanie płytek ceramicznych w salonie?

Płytki ceramiczne Paradyż

Z ich pomocą ułożyć można elegancką, jednolitą posadzkę. Najlepiej do tego celu sprawdzą się jednokolorowe, wielkoformatowe modele rektyfikowane, czyli takie, których krawędzie zostały przycięte pod kątem prostym. Chcąc optycznie rozświetlić i powiększyć pomieszczenie, warto natomiast zastosować jasne, polerowane płytki ceramiczne o błyszczącej powierzchni odbijającej i rozpraszającej światło.

Niewątpliwym atutem płytek w salonie jest także to, że są one odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jako że jest to pomieszczenie intensywnie eksploatowane, najlepiej zastosować tam jeden z modeli o wysokiej klasie ścieralności (parametr ten jest oznaczany symbolem PEI). Kafelki ceramiczne można również bez obaw połączyć z ogrzewaniem podłogowym.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu