Płytki Warszawa

Płytki drewnopodobne do kuchni i łazienki – czym kierować się przy ich wyborze?

Płytki drewnopodobne to jeden z wnętrzarskich trendów, który od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Jakie są ich główne zalety? W jakich pomieszczeniach można je zastosować?

Płytki drewnopodobne i ich zalety

Dlaczego warto zdecydować się na zakup płytek drewnopodobnych? Nie są one nasiąkliwe i nie ulegają pleśnieniu czy odkształceniu na skutek działania wilgoci (jak prawdziwe drewno), co sprawia, że znakomicie sprawdzają się w łazience. Nie wymagają konserwacji i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Płytki drewnopodobne nie ulegają wahaniom temperatury i mogą zostać zamontowane wraz z ogrzewaniem podłogowym. Nie blakną z czasem, zachowując swój naturalny, estetyczny wygląd. Płytki tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach, co ułatwia dopasowanie ich do danej aranżacji i osobistych upodobań.

Płytki drewnopodobne w kuchni

Jednym z pomieszczeń, w których wykorzystać można płytki drewnopodobne jest kuchnia. Oto kilka wnętrzarskich inspiracji z tego typu imitacją drewna w roli głównej:

 

Jak można wykorzystać płytki z imitacją drewna w kuchni?

– Jasne, klasyczne płytki drewnopodobne posłużyć mogą jako baza do zaaranżowania przytulnej kuchni w stylu rustykalnym.
– Ciemne modele zestawione z jasnymi meblami to ciekawy sposób na urządzenie nowoczesnej kuchni.
– W loftowej kuchni, płytki drewnopodobne w odcieniu szarości połączyć można z betonowymi ścianami i industrialnymi lampami.
– Tworząc kuchnię utrzymaną w klimacie orientalnym, postawić można na płytki imitujące drewno egzotyczne i zestawić je z kolorowymi, marokańskimi płytkami znajdującymi się na ścianie nad zlewem.
– Płytki drewnopodobne płynnie przechodzące w panele drewniane to znakomite rozwiązanie do kuchni połączonych z salonem. Nie zaburzają one bowiem przestrzeni mocno odznaczającą się krawędzią.

Łazienka i płytki z imitacją drewna w roli głównej

 

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby płytki drewnopodobne zastosować w łazience. To świetna propozycja dla wszystkich osób, którym marzy się ciepłe, sprzyjające relaksowi wnętrze. Aby zagwarantować sobie 100% komfort codziennego użytkowania, warto połączyć je z ogrzewaniem podłogowym. Godnym polecenia rozwiązaniem do małych łazienek są jasne, antypoślizgowe płytki drewnopodobne i kabina prysznicowa pozbawiona brodzika. Sprawia to, że całość znajduje się na jednym poziomie, a co za tym idzie – łazienka wygląda na większą niż w rzeczywistości. Płytki drewnopodobne w tym pomieszczeniu zastosować można dookoła zabudowanej wanny.

Równie dobrze będą się one prezentowały w charakterze pokrycia wnęki w ścianie. Płytkami drewnopodobnymi wyłożyć można także fragment ściany dookoła lustra lub pod prysznicem.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu