Płytki Warszawa

Płytki wielkoformatowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Spieki kwarcowe wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe w rozmiarze XXL to rozwiązanie, z którym coraz częściej spotkać można się w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Znakomicie sprawdzają się one zarówno w salonie, jak i kuchni, łazience czy przedpokoju. Czym charakteryzują się tego typu płytki? W jaki sposób powinno się aranżować płytki wielkoformatowe?

Płytki wielkoformatowe – co to takiego?

Przyjmuje się, że powierzchnia płytek wielkoformatowych powinna przekraczać 1600 cm2. Co za tym idzie, do kategorii tej zaliczyć można zarówno płytki XXL o wielkości 30×60 cm, jak i 60×60 cm, 50×50 cm czy 100×100 cm. Na rynku nie brak także jeszcze większych płytek, na przykład w formacie 300×100 cm, które stanowią idealne rozwiązanie do dużych, przestronnych wnętrz. Do produkcji takich płytek najczęściej wykorzystuje się gres.

 

Jak tworzyć aranżację z płytkami wielkoformatowymi w roli głównej?

Płytki wielkoformatowe to świetne rozwiązanie do aranżacji utrzymanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym oraz loftowym. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się płytki XXL do złudzenia przypominające beton. Doskonale prezentują się one w surowych, loftowych, industrialnych wnętrzach. Takie płytki utrzymane są w odcieniach szarości i stanowią bardzo dobre tło dla nieco bardziej wyrazistych, rzucających się w oczy elementów aranżacji. Płytkami wielkoformatowymi imitującymi beton wyłożyć można zarówno ściany, jak i podłogi. Dobrze sprawdzać będą się one tak w domach czy mieszkaniach, jak i hotelach, restauracjach lub biurach.

Kolejna propozycja to płytki XXL imitujące kamień. Takie kafelki do złudzenia przypominać mogą na przykład granit czy marmur. Prezentują się one równie stylowo, lecz są znacznie tańsze od swoich naturalnych odpowiedników.

Równie dużą popularnością cieszą płytki wielkoformatowe drewnopodobne. Tym, co je wyróżnia jest to, że niezwykle wiernie odwzorowują one naturalny wygląd drewna – jego barwę, rysunek słojów czy sęki. Na sklepowych półkach spotkać można się z płytkami imitującym i drewno lakierowane, postarzane czy ługowane.

Płytki wielkoformatowe XXL - salon płytek Warszawa

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu