Płytki Warszawa

Jak dopasować do siebie płytki i ścienne podłogowe w łazience?

Płytki Fap Ceramiche

Płytki to nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Dobrze dobrane, nie tylko pięknie się prezentują, lecz są również odporne na działanie wilgoci i wahania temperatur oraz łatwe w czyszczeniu. Jak dopasować do siebie płytki ścienne i podłogowe w taki sposób, aby tworzyły spójną, estetyczną całość? Oto kilka propozycji.

Ciekawe pomysły na zestawienie płytek ściennych i podłogowych

Ta sama tonacja kolorystyczna – bezpiecznym, uniwersalnym rozwiązaniem jest zestawienie ze sobą płytek ściennych i podłogowych utrzymanych w tej samej lub mocno zbliżonej kolorystyce. Aby taka aranżacja nie prezentowała się nudno i monotonnie, warto postawić na zabawę formą. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład połączenie płytek w różnych formatach. Inna propozycja to miks modelu matowego z połyskującym.

 

Identyczny kolor, inny odcień – takie łagodne przejścia kolorystyczne to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. Chcąc uzyskać ponadczasową aranżację łazienki, warto postawić na płytki utrzymane w odcieniach szarości oraz beżu i ożywić je przy pomocy nieco bardziej wyrazistych dodatków, takich jak ręczniki, koszyki na kosmetyki czy mydelniczka.

 

Kontrast – zestawienie ze sobą płytek w kontrastujących kolorach to sprawdzony sposób na ożywienie aranżacji łazienki oraz zmianę jej proporcji. Najpopularniejszym połączeniem jest czerń i biel. Doskonale prezentować będzie się ono w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz glamour. Miłośnicy kolorowych, wyrazistych wnętrz, pokusić mogą się o zestawienie ze sobą płytek fioletowych i żółtych czy pomarańczowych i niebieskich.

 

Wydzielenie stref – płytki bardzo dobrze nadają się do wydzielania poszczególnych stref użytkowych w łazience, na przykład kąpielowej, gdzie znajduje się wanna lub kabina prysznicowa. Ich przechodzenie z podłogi na ścianę i na odwrót pozwala na uzyskanie ciekawego wrażenia optycznego.

 

Płytki podłogowe na ścianie? A może odwrotnie?

Wiele osób planujących remont łazienki zastanawia się, czy płytki ścienne znajdą zastosowanie również na podłodze. Lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania. Płytki przeznaczone do montażu na podłodze spełniać muszą bowiem szereg wymagań, jeżeli chodzi o właściwości antypoślizgowe czy odporność na ścieranie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by płytkami podłogowymi wyłożyć ściany w łazience. Należy tutaj jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiercenie w nich otworów może być nieco problematyczne, co utrudni na przykład wieszanie szafek.

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu