Płytki Warszawa

Z czego wynika popularność płytek imitujących marmur?

Od starożytności marmur uważany jest za bardzo cenny materiał budowlany, który zachwyca niesamowitym pięknem oraz klasycznym wykończeniem. Dawniej z tego materiału stawiano budynki, świątynie czy tworzono rzeźby. Dziś powraca w aranżacjach łazienek, kuchni i eleganckich salonów. Imitacje marmuru cieszą się ogromną popularnością, i to w wielu wariantach kolorystycznych.

Imitacje marmuru do łazienek – propozycja dla fanów klasycznych, eleganckich wykończeń

Jeżeli chcesz, aby materiał, którego użyjesz do wykończenia wnętrz został uznany za gustowny, musisz postawić na marmur. Już na pierwszy rzut oka każdy powie, że twoja łazienka jest elegancka, pełna klasy i dobrego smaku.

Płytki ceramiczne czy gresowe imitujące marmur to dziś najwyższy przejaw zastosowania klasycznego rozwiązania. Ich faktura oraz kolorystyka sprawia, że nie można inaczej odebrać wnętrza, jak jedynie w sposób zachwycający.

 

Dzięki temu, że dostępnych jest wiele kolekcji płytek imitujących marmur, masz w czym wybierać. Przeglądając płytki hiszpańskie natrafisz na wiele kolekcji, w których właśnie ten motyw występuje, chociażby kolekcja Venezia od Ceracasa. Płytki te idealnie nadają się do stworzenia eleganckiej, luksusowej łazienki w hiszpańskim stylu. Są znakomitą propozycją dla fanów wnętrz pałacowych oraz glamour.

Imitacja marmuru w dwóch wariantach: mat oraz wysoki połysk

Na podłodze oraz ścianie możesz umieścić płytki imitujące marmur z wykończeniem matowym lub wysokim połyskiem. Oba warianty mają zalety oraz wady. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki efekt finalny chcesz uzyskać.

Matowe wykończenie jest bardzo klasyczne, stonowane. Natomiast wariant w wysokim połysku nadaje wnętrzu efekt wow, charakterystyczny dla przestrzeni glamour oraz wnętrz pałacowych. Jest to typowe, naturalne środowisko dla marmuru. Salon, kuchnia czy łazienka nabierze ekskluzywnego charakteru, a wnętrza zostaną wyraźnie rozjaśnione.

 

Dlaczego warto kupić płytki imitujące marmur?

Elegancja i szyk, jaką wprowadzisz do wnętrza wraz z płytkami imitującymi marmur jest marzeniem wielu osób. To niejedyne korzyści, jakie uzyskasz decydując się na ten wariant.

– Łatwe utrzymanie w czystości.
– Odporność na wilgoć.
– Idealny wygląd przez lata.
– Duże możliwości aranżacyjne.
– Imitacje do złudzenia przypominają prawdziwy marmur, niewprawione oko będzie miało problem z wychwyceniem różnic.

Za produkcję płytek imitujących marmur biorą się wyłącznie producenci z dużym doświadczeniem, oferujący najlepszej jakości materiały. Możesz dzięki temu uzyskać pewność, że zainwestowane w nie pieniądze pozwolą na stworzenie wnętrza pięknego przez lata. Z płytkami nic złego nie będzie się działo, będą stanowiły ozdobę pomieszczenia, a moda na nie przez długie lata nie przeminie.

Płytki imitujące marmur – przepis na piękne i eleganckie wnętrza

Ponadczasowy materiał, jakim jest marmur, wspaniale prezentuje się w każdym eleganckim wnętrzu. Płytki imitujące marmur możesz układać zarówno na ścianach i podłogach. Podkreślisz z ich pomocą wyjątkowość przestrzeni.

 

Nasz sklep online

Zapraszamy do zakupów
Przejdź do sklepu