zapisz się do newslettera i odbierz 50 zł na pierwsze zakupy

Efekt drewna

Czynniki wpływające na zrównoważony rozwój drewna obejmują praktyki gospodarki leśnej, procesy produkcyjne i cykl życia materiałów. Produkcja drewna na potrzeby przemysłu prowadzi do wylesiania i utraty różnorodności biologicznej, natomiast obróbka drewna może wiązać się z koniecznością stosowania środków chemicznych szkodliwych dla zdrowia człowieka i środowiska.

Drewniane blaty kuchenne wymagają regularnej konserwacji, aby zachować ich piękno i trwałość. Drewno, jeśli nie jest odpowiednio traktowane lub konserwowane, może ulegać degradacji szybciej niż inne, trwalsze materiały, takie jak naturalna ceramika: w rzeczywistości materiał ten nie wymaga wymiany ani konserwacji tak często jak inne i jest trwalszy. Z drugiej strony gres porcelanowy (ceramika naturalna) jest materiałem zrównoważonym, ponieważ składa się głównie z zasobów naturalnych, takich jak glina, krzemionka i skaleń, których jest mnóstwo na naszej planecie.

Wiadomo, że kamionka jest materiałem bardzo odpornym, trwałym i nadającym się do recyklingu, dzięki czemu można ją odzyskać i ponownie wykorzystać w procesie produkcyjnym, promując bardziej efektywną gospodarkę materiałów o obiegu zamkniętym. Drewniane blaty kuchenne są cenione za swój ciepły i naturalny wygląd, a jednocześnie rustykalny i wyrafinowany, ale co z faktem, że nie są one zbyt zrównoważone ekologicznie? Wygląd drewna, z jego charakterystycznymi słojami i odcieniami, można dokładnie i realistycznie odtworzyć na powierzchniach ceramicznych.

Dzięki dużej różnorodności opcji projektowych i wyborowi wykończeń gładkich lub polerowanych, blaty z kamionki porcelanowej z efektem drewna zapewniają pożądany wygląd bez problemów konserwacyjnych związanych z drewnem.

Aby zapewnić trwałość, powierzchnie drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Są bardzo podatne na wilgoć, owady i zarysowania, dlatego wymagają okresowej konserwacji. Ponadto długotrwałe narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować blaknięcie lub zmianę koloru.

Gres porcelanowy natomiast jest odporny na uderzenia, plamy i ciepło. Jest również wysoce odporny na promienie słoneczne i chemikalia, dzięki czemu idealnie nadaje się do intensywnego użytkowania i nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Aby zachować piękno drewna, należy je regularnie czyścić, dbać o nie i używać delikatnych produktów. Dzięki gładkiej, nieporowatej powierzchni kamionka jest opcją higieniczną, ponieważ jest mniej podatna na wchłanianie bakterii i zapachów.

Biorąc pod uwagę parametry takie jak trwałość, trwałość i wymagania konserwacyjne przedstawione dotychczas, gres porcelanowy jest materiałem, który najlepiej odpowiada potrzebom współczesnych kuchni. Dostępne w szerokiej gamie efektów teksturowanych, które dokładnie odwzorowują naturalne materiały, takie jak drewno, ceramika to doskonały wybór, ponieważ są trwałe, łatwe w utrzymaniu i praktyczne.

Dla tych, którzy kochają ciepłe odcienie i przytulny charakter drewna, SapienStone oferuje powierzchnie o realistycznych teksturach, które zostały zaprojektowane tak, aby odwzorowywać naturalny wygląd drewna:

  4 316,97 zł/szt.
  /opakowanie 4 316,97 zł
  Brak w magazynie
  4 319,00 zł/szt.
  /opakowanie 4 319,00 zł
  Brak w magazynie