Firma powstała w fabrycznej dzielnicy Sassuolo i jest czymś w rodzaju tradycji rodzinnej. Guliano Mussini założył w 1974 roku markę Panaria i tam syn Paolo zdobył wiedzę i doświadczenie w dziedzinie ceramiki. Na początku lat 90 rynek koncentrował się na standaryzacji, ale młody Paolo Mussini miał na myśli wyjątkowość. Marzył o płytkach, które dzięki dbałości o szczegóły, wykończenia oraz jakość estetyczną i techniczną będą w stanie sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów. Tak w 1993 roku z przedsiębiorczego pomysłu Paolo Mussiniego, założyciela i obecnie Dyrektora Zarządzającego firmy powstało Cotto d’Este.

Dziś Cotto d'Este to najwyższej klasy znak towarowy Panariagroup Industrie Ceramiche wiodącego włoskiego producenta płytek ściennych i podłogowych. Zatrudniając ponad 1700 pracowników w 6 zakładach produkcyjnych jest wzorcowym graczem w swoim segmencie.

Wrodzona pasja do wszystkiego, co jest sztuką i kulturą, łączy się z utrwaloną i głęboko zakorzenioną tradycją w ceramice, obejmującą ciągłe badania wspierane innowacjami i technologią, aby zaoferować światu wyjątkowe produkty, które mogą spełnić wszelkie wymagania współczesnej architektury.

Marka wprowadzając jako pierwsza na świcie ekskluzywny gres porcelanowy o grubości 14 mm i duże cienkie płyty Kerlite, zrewolucjonizowała sposób myślenia i wytwarzania ceramiki, oferując innowacyjne rozwiązania o bardzo wysokich parametrach technicznych.

Marka: cotto d'este

(531)