Fap Ceramiche – Fabbrica Artista Piastrelle – czyli po prostu fabryka płytek ceramicznych.

Historia FAP sięga połowy lat sześćdziesiątych, kiedy w niewielkim włoskim miasteczku Sassuolo w prowincji Modena zaczęto produkować wysokiej jakości płytki podłogowe i ścienne. Badania prowadzone przez markę są głęboko zakorzenione w tradycji rzemieślniczej. To historia długich lat, pełnych pasji eksperymentowania z materiałem ceramicznym.

W 1997 roku po trzydziestu latach sukcesów na rynkach całego świata, firma dołączyła do Grouppo Concorde czyli czołowych graczy w międzynarodowym sektorze ceramicznym. Marka FAP nieustannie się rozwijała pod kątem artystycznym i technologicznym ustanawiając tym samym wyraźne trendy na rynku.

Wszystkie kolekcje są projektowane, testowane i wykonywane we Włoszech. W procesie produkcyjnym pojęcia takie jak jakość, kreatywność i technologia to coś więcej niż tylko słowa - na każdym kroku specjaliści bacznie analizują każdą czynność w celu maksymalizacji jakości produktów.

FAP stworzył deklarację środowiskową produktów EPD (ENVIRONMENTAL PRODUCT DECLARATION), która została certyfikowana przez niezależną instytucję. EPD jest rodzajem dowodu tożsamości dla produktów, który opisuje ich wpływ na środowisko od wydobycia surowców przez sprzedaż i przez cały cykl życia aż do utylizacji.

Marka: Fap Ceramiche

(551)