Roberto Cavalli urodził się 15 listopada 1940 we Florencji. To światowej sławy, włoski projektant mody znany z wykorzystywania w twórczości ekstrawaganckich, egzotycznych wzorów oraz z zastosowania piaskowanych motywów na materiale dżinsowym. Włoski dom mody Roberto Cavalli zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości ubrań, perfum, eleganckich akcesoriów.  W swojej kolekcji posiada także luksusową serię płytek.

Cavalli opatentował technikę nadruku na skórze oraz tworzenie patchworków z wielu materiałów. Współpracował z takimi domami mody jak Hermes i Pierre Cardin oraz z marką Playboya. Butiki modowe Cavalliego rozsiane są po całym świecie. W zaprojektowanych przez Cavalliego ubraniach zobaczyć można było najlepsze modelki tj. Naomi Cambell oraz gwiazdy jak Shakira, Jennifer Lopez i Beyonce.

Mimo tego, że na świecie panuje moda na minimalizm, projektant kocha przepych. Roberto Cavalli uważa, że nie jest projektantem tylko artystą mody, ponieważ tym pierwszym może być każdy, ale mało kto uczynił z mody sztukę.

KOLEKCJE

luxury line

Marka: Roberto Cavalli

(61)