Innowacyjna linia płytek antybakteryjnych PROTECT

W obecnych czasach powinniśmy być coraz bardziej świadomi istoty higieny w naszym codziennym życiu. Obcujemy z nią w każdej przestrzeni, w której żyjemy. W celu zapobiegania zagrożeniom zdrowia spowodowanym przez bakterie ośrodek badawczy Panariagroup opracował serię płytek PROTECT ® 

Ekskluzywna linia przeciwdrobnoustrojowych płytek podłogowych i ściennych. Zaprojektowana dla czystszych, świeższych przestrzeni mieszkalnych by czuć spokój i zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim. 

Badania wykazały, że bakterie mogą podwajać swoją liczebność na powierzchniach co około 20 minut. Uświadamia to nam jak błyskawiczne jest tempo namnażania drobnoustrojów. Rozwiązanie problemu dotarło na rynek dzięki wieloletniej pracy inżynierów Centrum Badawczego Panariagroup. 

Powierzchnie płytek zostały wykonane z Microban ® - sprawdzona technologia ochrony produktu przeciwdrobnoustrojowego opracowana przez światowego lidera w branży. Zintegrowana na etapie produkcji Microban ® pomaga zwalczać rozwój bakterii degradujących na powierzchni kafelków przez cały okres użytkowania. Rezultatem jest powierzchnia, która pozostaje czystsza i świeższa pomiędzy czyszczeniami

Podstawą tej opatentowanej technologii są jony srebra zintegrowane na stałe w przemysłowej fazie wypalania, w temperaturze ponad 1200 ° C.  Dzięki temu są stale aktywne, 24/7 - przez cały czas cykl życia produktu. 

Gdy bakterie wejdą w kontakt z powierzchnią Microban ® technologia działa poprzez blokowanie ich metabolizmu i przerywa cykl życiowy bakterii, ich zdolność do wzrostu i reprodukcji. Dlatego seria płytek PROTECT® jest twoją gwarancją trwałej ochrony produktu, która zapewnia spokój umysłu.

Płytki wyposażone w PROTECT ® to  prawdziwa tarcza przeciwdrobnoustrojowa, która eliminuje do 99,9% wzrostu bakterii na powierzchni.

 

HIGIENICZNIE I ŁATWIEJSZE CZYSZCZENIE

Poziom czystości produktu z technologią PROTECT® jest mocno zauważalny. To łatwiejsze sprzątanie, co czyni je tańszym i pozwala osiągnąć maksymalny poziom ochrony produktu pomiędzy kolejnymi pielęgnacjami. 

POMAGA W ELIMINOWANIU NIEWIDZIALNYCH WROGÓW

Bakterie są niewidoczne, ale to nie znaczy, że się nie rozmnażają na produktach codziennego użytku i powierzchniach! Dzięki wbudowanej technologii przeciwdrobnoustrojowej płytki aktywnie hamują rozwój bakterii

MNIEJ BAKTERII, MNIEJ ZAPACHÓW

Obecność bakterii na produktach może powodować nieprzyjemne zapachy. Zredukowany liczba bakterii na powierzchni oznacza zmniejszone ryzyko nieprzyjemnych zapachów.

Ciągłe działanie przeciwdrobnoustrojowe PROTECT® pomaga złagodzić degradacyjne skutki biofilmów. Biofilmy to kolonie bakterii, które tworzą śliską powłokę na powierzchniach, co utrudnia ich czyszczenie. Biofilmy mogą również wpływać na kolor płytki i ułatwiają rozwój śmierdzącej nieestetycznej pleśni. 

PROTECT® działa również przeciwko bakteriom Escherichia coli (odpowiedzialne za choroby jelit, żołądka, zapalenie opon mózgowych), Klebsiella pneumoniae (odpowiedzialne za infekcje dróg moczowych) i Staphylococcus aureus (odpowiedzialne za poważne infekcje jak zapalenie płuc czy infekcje dróg moczowych, zmiany skórne – czyraki, jęczmienie). 

Panariagroup zdecydowała się na rozwój PROTECT® we współpracy z Microban® wiodącą na świecie marką technologii przeciwdrobnoustrojowej. Dzięki globalnemu podejściu Microban® technologia jest znana i ceniona przez ponad 250 marek na całym świecie i używana w ponad 1000 produktach, nie tylko w budownictwie. Microban®, która działa od ponad 35 lat udało się stało się światowym liderem. Obszary działalności firmy o zostały rozszerzone na wszystkie sektory, które korzystają z wbudowanych rozwiązania przeciwdrobnoustrojowych  (łazienka i akcesoria kuchenne, zlewozmywaki i WC). Istnieje wiele rodzajów obiektów i materiałów w tej technologii: przewijaki, kontenery do przechowywania żywności, windy, materace, profesjonalne czyszczenie sprzętu i wiele więcej.

To technologia wskazana do stosowania w; domach, przedszkolach, pokojach gier, żłobkach, salach zabaw, w szkołach, w teatrach, na stanowiskach pracy, ale także dla obszarach o dużym natężeniu ruchu; centrach handlowych, szpitalach, stacjach kolejowych, lotniskach, ośrodkach sportowych, siłowniach, saunach, przymierzalniach, salonach masażu itp. 

 


FAQ

1. Co to jest technologia przeciwdrobnoustrojowa na bazie srebra? 

Produkty PROTECT® są wykonane z Microban® - to aktywny składnik przeciwdrobnoustrojowy, który może być dodany do szerokiej gamy produktów konsumenckich, przemysłowych oraz produktów medycznych pomagając zapobiegać rozwojowi bakterii na powierzchni przedmiotu. Ponieważ Microban® jest zintegrowany z produktem, zapewnia trwałą ochronę powierzchni przez cały okres użytkowania. Technologia opracowana przez Microban® i Panariagroup w płytkach PROTECT® są oparte na jonach srebra dodawanych w fazie wypalania.


2. Czy technologia antybakteryjna w produktach linii PROTECT® jest zawsze aktywna?

Tak - Opracowana srebrna technologia przeciwdrobnoustrojowa do kamionki porcelanowej i porcelany laminowanej z linii PROTECT®, oferuje stałą ochronę przeciwdrobnoustrojową produktu. Dzień i noc - 24 godziny na dobę. W przeciwieństwie do innych technologii, nie potrzebuje światła UV, aby była aktywna i skuteczna. 


3. Czy można zastosować technologię przeciwdrobnoustrojową do płytek w dowolnym kolorze?

Tak - technologia przeciwdrobnoustrojowa Microban® nie zmienia ani nie wybiela oryginalnego koloru powierzchni ceramicznej (w przeciwieństwie do innych technologii) dlatego można ją nakładać na dowolne kolorowe płytki, nawet te ciemniejsze.


4. Jakie mikroorganizmy zwalcza  Microban® ?

W produktach z PROTECT® wykazano  skuteczne działanie przeciwko szeregowi gram dodatnim i Gram-ujemnym bakteriom, w tym Escherichia coli, Staphylococcus aureus i Klebsiella.

5. Czy działanie technologii przeciwdrobnoustrojowej Microban® na powierzchni płytek PROTECT® jest trwałe? 

Tak - Ochrona Microban® opracowana dla Panariagroup nie jest środkiem organicznym stosowanym do gotowych produktów (takich jak woski lub żywice), ale jest trwale zintegrowana z płytką podczas przemysłowego procesu wypalania. Dlatego nie można go zmyć ani spożyć.

6. Czy ta ochrona zaczyna działać od razu?

Tak - zintegrowana technologia w produktach linii PROTECT® jest zawsze aktywna. Jak tylko bakterie wchodzą w kontakt z leczonymi powierzchniami, ochrona przeciwdrobnoustrojowa z Microban® działa, aby zakłócić ich procesy i funkcje biologiczne. Drobnoustroje nie mogą rosnąć ani rozmnażać się. Rezultatem jest powierzchnia płytek, która pozostaje czystsza i świeższa pomiędzy kolejnymi czyszczeniami.

7. Czy ta ochrona z czasem się ściera?

Nie - składniki aktywne Microban® są włączone do linii produktów PROTECT® podczas procesu produkcyjnego. Równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni technologia aktywnie chroni całą powierzchnię płytki przez cały cykl życia.

8. Jaka jest główna zaleta zapewniana przez ochronę antybakteryjną w produktach PROTECT®?

Ta technologia wraz z regularnym czyszczeniem, przyczynia się do poprawy poziomu czystości powierzchni, świeżości i trwałości. Zapewnia ciągłe działanie przeciwko rozwojowi bakterii, które mogą powodować powstawanie biofilmów, brzydkich zapachów i plam.

9. Czy ta ochrona jest bezpieczna?

Tak – zastosowana technologia przeciwdrobnoustrojowa Microban® w produktach linii PROTECT® ma długą historię bezpiecznego użytkowania. Ponadto stosowana jest w różnych branżach przemysłowych, konsumenckich i zdrowotnych. Aktywny środek przeciwdrobnoustrojowy Microban® jest notyfikowany w Europie zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych (BPR) nr 528/2012 i przeszedł rozległe niezależne testy laboratoryjne. Jest również zarejestrowany w Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

10. Czy powierzchnie ceramiczne są naturalnie odporne na bakterie?

Nie – mimo że wiele płytek ceramicznych ma nieporowatą powierzchnię, co zapewnia ważną korzyść w powstrzymywaniu wnikania bakterii, to bakterie nadal mogą się rozmnażać. Technologia przeciwdrobnoustrojowa Microban® jest zintegrowana z produktami PROTECT® i pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii na powierzchni płytek, tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

11. Czy produkty PROTECT® muszą być czyszczone?

Tak - wbudowana ochrona produktu przeciwbakteryjnego nie zastępuje rutynowego czyszczenia. Ta oparta na srebrze technologia zapewnia dodatkowy poziom ochrony powierzchni przed degradacyjnym wzrostem bakterii.

12. Czy konieczne jest przestrzeganie szczególnych środki ostrożności podczas instalowania produktów z linia PROTECT®?

Nie - te produkty są instalowane w tym samym sposób jak zwykłe płytki, zgodnie z procedurami obowiązujące w różnych krajach i opisane w wytycznych instalacyjnych. 

13. Czy łatwo jest wyczyścić produkty z linii PROTECT® ?

Tak, czyszczenie płytek PROTECT® jest łatwe. Ważne jest, aby nie używać środków czyszczących, które tworzą film (powłokę), która zablokuje kontakt między płytką, a bakteriami. Podczas czyszczenia i konserwacji nie wolno  używać detergentów zawierających wosk lub które tworzą film na powierzchni. Nie wolno nakładać żywicy, wosków i substancji ochronnych. 

14. Czym różni się ta ochrona od tej środków dezynfekujących?

Detergenty i środki dezynfekujące działają natychmiastowo ale jest to rozwiązanie krótkoterminowe. Oferują bardzo ograniczoną aktywność resztkową po wysuszeniu na traktowanej powierzchni. Bakterie mogą wtedy bardzo szybko się rozmnażać i powierzchnia staje się ponownie skażona. Płytki z powierzchnią Microban® w technologii PROTECT®, gwarantują długotrwałą powierzchnię ochronną, nieprzerwane działanie. Zapobiegają rozwojowi bakterii codziennie, między czyszczeniami i przez cały cykl życia produktu.

15. Czy płytki antybakteryjne mogą przyczynić się do generowania opornych szczepów bakterii?

Zagrożenia ze strony opornych szczepów bakterii są głównie związane z opornością na antybiotyki, w których bakterie nie reagują już na określony lek. Zaprojektowane dodatki przeciwdrobnoustrojowe Microban® do płytek i płyt ceramicznych PROTECT® mają wiele celów i sposobów działania na bakterie (w przeciwieństwie do większości antybiotyków, które są specyficzne dla celu). Zmniejsza to ryzyko powstania potencjalnego opornego szczepu.

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać załączniki związane z linią PROTECT®, odwiedź stronę protect.panariagroup.it